• Tekvičkový deň

• V stredu sa u nás konal tekvičkový deň. Od rána sme mali strašidelné masky. Vytvárali sme svoje tekvičky z papiera. O 15;00 prišli aj rodičia, kde pre nich naše detičky z triedy lienok zaspievali a zarecitovali. Potom sa rodičia i s detičkami pustili do výroby naozajstných tekvičiek. Niektorí vyrezávali, iní lepili a ďalší maľovali. V závere nás čakala diskotéka, kde aj rodičia ukázali svoje zručnosti v tanci. Deti dostali medovníky v tvare tekvice, či ducha a balónik.

У середу у нас був день гарбуза. У нас з ранку були страшні маски. Ми зробили гарбуза з паперу. О 15:00 прийшли і батьки, де їм співали та декламували наші діти з класу сонечко. Після цього батьки з дітьми взялися майструвати справжні гарбузи. Одні різьблені, інші клеєні, треті розмальовані. На завершення нас чекала дискотека, де навіть батьки показали свої танцювальні здібності. Діти отримали пряники у формі гарбуза чи привида та повітряну кульку.

• JESENNÉ PRÁZDNINY- Осінні канікули

• V dňoch 28.10.2022 a 31.10.2022 budú jesenné prázdniny a naša materská škola zatvorená.

Prajeme krásne jesenné prázdniny.
            MŠ Nám. J. Borodáča 6.

28.10.2022 та 31.10.2022 осінні канікули та наш садочок не працюватиме.

Бажаємо гарного осіннього свята.

Дитячий садок Nám. Я. Бородач 6

• Ako dedko ťahal repku

• Dná 19.10.2022 prišla k nám teta z knižnice a prerozprávala nám rozprávku “Ako dedko ťahal repku.” Zahrali sme si aj divadielko, zisťovali čo je ovocie, čo zelenina a ako odmenu sme odtláčali repku na papier.

• Environmentálna vychádzka

• Dňa 17.10.2022 detičky z MŠ Borodáča 6 sa vybrali na environmentálnu vychádzku. Zbierali sme gaštany, listy a pozerali znaky jesene v prírode. Tešili sme sa z vychádzky.

• TEKVIČKOVÝ DEŇ

• 26.10.2022 nás čaká tekvičkový deň. Ráno prídu detičky oblečené v kostýmoch (najlepšie ako ježibaba, pavúk, duch a podobne). Budeme mať Halloweensku párty doobeda a budeme vytvárať spoločnú tekvicu z papiera. O 15:00 hod. sa stretneme spoločne v jedálni, kde si vy rodičia prinesiete tekvice (čím väčšia, tým lepšia) a potrebný materiál a budete ich so svojimi detičkami vyrezávať a ozdobbovať. Keď prinesiete so sebou aj súrodencov, budeme veľmi radi.

26 жовтня 2022 року на нас чекає день гарбуза. Вранці діти приходять одягнені в костюми (бажано, як дідка, павук, привид тощо). Вранці ми влаштуємо вечірку на Хеллоуїн і разом створимо паперовий гарбуз. О 15:00 ми зустрінемося разом в їдальні, куди ви, батьки, принесете гарбуза (чим більше, тим краще) і необхідний матеріал, а ви разом з дітьми вирізаєте та прикрашаєте їх. Ми будемо дуже раді, якщо ви візьмете з собою братів і сестер.

• V stredu nás navštívi pani z knižnice

• V stredu 19.10.2022 príde pani knihovníčka a príde nám porozprávať o rozprávke- Ako dedko ťahal repku. Aj my si skúsime zahrať divadielko.

У середу 19.10.2022 прийде бібліотекар і розповість нам казку - Як дід ріпку тягав. Ми також спробуємо зробити виставу.

• Výprava za gaštanmi

• Poprosíme na pondelok priniesť košíčky/kýbliky na hon za gaštanmi. Čaká nás 17.10.2022 environmentálna vychádzka do blízkeho parku. Poprosíme pevnú nepremokavú obuv aj oblečenie.

Будь ласка, візьміть кошики/відра для полювання на каштани в понеділок. 17 жовтня 2022 року на нас чекає екологічна прогулянка до сусіднього парку. Просимо міцне водонепроникне взуття та одяг.

• Návšteva v Rosenfeldovom paláci

• Dňa 13.10  deti z triedy Lienok a Motýlikov navštívili Rosenfeldov palác expozíciu Babky v podkroví. Mali možnosť vidieť bábky z dlhoročného obdobia bábkového divadla, z jednotlivých bábkových predstavení. Vyskúšali si vedenie marionet,  tieňové divadlo, vytváranie zákulisných zvukov a svetiel. Všetkým sa nám výstava veľmi páčila a obohatila deti o vizuálne zážitky.

• Ovocno-zeleninový deň

• Bude sa u nás v MŠ konať ovocno-zeleninový deň. Dňa 12.10.2022 v doobedňajších hodinách. Poprosili  by sme, ak by ste ráno priniesli nejaké druhy zeleniny či ovocia.

Ďakujeme.