• Lienky v knižnici

• Lienky boli dnes v Mestskej knižnici. Čakala ich tam teta knihovníka, ktorá im povedala rozprávku o Chorom medvedikovi. Deti to veľmi zaujalo a pekne odpovedali aj na otázky o chorobe. V knižnici sa im veľmi páčilo

• Pracovná ponuka

• Hľádame na MŠ, Nám. Janka Borodáča 6 v Žiline učiteľku pre predprimárne vzdelávanie na zástup počas PN.
            Kvalifikačné predpoklady pedagogického zamestnanca sú úplné stredoškolské, pripadne vysokoškolské pedagogické vzdelanie v zmysle zákona č.138/2019 Zz. Prax v odbore vítaná. Platového podmienky v zmysle platnej legislatívy. Kontakt:  +421 41/525 34 96 A mail: msborodacaza@msborodacaza.sk

• Sokoliari v našej MŠ

• V piatok nás prišli navštíviť sokoliari. Dozvedeli sme sa však nielen veľa o vtákoch, ale aj veľa o lese a zvieratkách v ňom. Každého vtáčika i prinesenú srsť sme si mohli vyskúšať. Videli sme ich aj lietať.

• Motýliky a Mravčeky v minizoo

• V stredu sme navštívili mini ZOO, kde nás mila pani sprievodkyňa naučila mnoho o zvieratkách. Mali sme možnosti ich aj kŕmiť a niektoré pohladkať. Videli sme aj zvlieknutu kožu hadu, či lamie mláďa v detskom veku.

• Hvezdáreň- Mravčeky a Motýliky

• V utorok, keďže nám prialo počasie, sme sa vybrali do hvezdárne v Žiline. Ujovia aj tety si pripravili krásny program. Videli sme ďalekohľad, slnko cez bezpečné sklíčko, a rôzne prístroje, ktoré zahrejú vodu vďaka slnku. Zahrali sme sa aj na kozmonautov. V závere sme videli ako dokáže slnko pomocou skla zapáliť papier.

• Superstar a Let’s dance

• Deti mali vo štvrtok súťaž. Kde mladší previedli svoje schopnosti v speve. Nenechali sa zahanbiť lienky, ani vcielky. Starší zase ukázali ako sú na tom v tanci. Mravčeky i motýliky zvladli až tri tance. Na záver sme si spravili diskotéku aj s vyhodnotením.

• Mravčeky a deň Zeme

• Tak ako iné triedy aj trieda Mravčekov sa aktivne podielala na akcii Dňa zeme. V ranných hodinách......V čase Pobytu vonku deti z triedy Mravčekov plnili úlohy a aktivity na školskom dvore. Rozprávali sa o stromoch,o ich význame pre život,starostlivosti o ne. Rozoznávali jednotlivé druhy. Polievali strom. V druhej aktivite viedli rozhovor o dôležitosti separovania odpadu a zároveň separovali umelovytvorený odpad do vytvorených farebných kontajnerov. V tretej aktivite rozlišovali predmety neživej prírody a prvky živej prírody. V poslednej aktivite spoznávali a utvrdzovali poznatky o kvetoch a kreslili farebnú lúku na asfalt kriedami.

• Motýliky a deň ZEME

• Motýliky si pripomenuli DEŇ ZEME formou  týždenných aktivít. Riešili kvíz,  zbierali odpadky po sídlisku, nakreslili si zemeguĺu, na školskom dvore separovali odpadky, určovali prírodniny, polievali stromy,  rozlišovali a kreslili rastlinky.

• Včielky a deň Zeme

• Včielky ako hmyz sú užitočné a pracovité. Naše deti sú veľmi šikovné.  Celý rok pozorujú a  spoznávajú prírodu, učia sa ju chrániť a zbierať odpad. Zhotovili si výstavku, kde použili prvky živej a neživej prírody,  zasadili semienka aj cibuľky, ktoré budú pozorovať.

• Mravčeky a šibačka

• Ani Mravčeky nezabudli na tradície a vyšibali dievčatá, za ktoré chlapci dostali vajíčka. Na dvore sme hľadali zajačikovi vajíčka.

• Motýliky a šibačka

• Velkonočné dopoludnie. Deti sa oboznámili s tradíciami VN. Chlapci si prinoesli korbáče, ktorými symbolicky vyšibali dievčatká. V priestoroch školského dvora absolvovali športové súťaže ,kde získavali vajíčka ako odmenu. Hladali vajíčka v tráve a hrali sa pohybové hry na zajačika.

• Návšteva predškolákov v ZŠ Martinská

• Predškoláci v ZŠ Martinskej sa vyborne zabavili až v troch telocvičniach. Boli sme sa pozriet aj na bazén. Nezabudli sme však ani na tohtoročných prvákov a pani ucitelka v tejto triede nám ukázala hodinu anglitčiny.

• Informácie k zápisu detí do MŠ

• Riaditeľka materskej školy so súhlasom zriaďovateľa Mesto Žilina  oznamuje rodičom detí, že na školský rok 2022/23 nebude na našej materskej škole realizovaný zápis detí z dôvodu rekonštrukcie budovy MŠ. Informácie k danej skutočnosti podáva riaditeľka MŠ rodičom v čase od 11:00 do 12:00 utorky a štvrtky.

Ďakujeme za pochopenie.

• Lienky v Mini ZOO

• Dňa 5. 4. 2022 sa lienočky v daždivom počasí vybrali za zvieratkami do MIni ZOO na sídlisku. V batôžkoch mali pre ne rôzne dobrotky. Teta im o zvieratkách porozprávala a pomohla im sa s nimi skamarátiť. jedno plyšové zvieratko si priniesli so sebou aj do MŠ.

• O rukavičke

• Deti motýliky navštívila teta knihovníčka z Mestskej kniznice Vlčince. Porozprávala deťom rozprávku o Rukavičke a zapojila ich do zaraďovania obrázkov podľa postupnosti.

• Včielky v Mini ZOO

• V utorok 5.4.2022 pršalo, ale deti, včielky to neodradilo a s dáždnikom sa vybrali do MINI ZOO. Nezabudli zobrať krmivo a dobroty pre zvieratá, aby videli, ako im chutí . Pozorovali myšky, dikobraza, korytnačky aj hady. Najviac sa im páčila opička a papagáj. Ako darček dostali plyšovú korytnačku. Bol to pekný výlet