• Vianoce v našej materskej škole

• I keď nás v našej materskej skole zastihla choroba, stihli sme sa pripraviť na prichádzajúce Vianoce. Aspoň par z nas, zdobilo medovníčky, spievali sme vianočné piesne, tancovali, vyrábali vianočné darceky a v neposlednom rade, našli pod stromčekom darceky.

• Príbeh o Rukavičke v našej MŠ

• Prišla nás navštíviť pani z knižnice. Rozprávala nám pribeh o rukavičke, hrali sme divadielko a tvorili svoje rukavičky. Veľmi sme sa tešili z tohoto zážitku.

• List anjelom

• Deti v MŠ navštívili anjelici, aby pozbierali ich listy pre Ježiška.  Deti si svoje tajné priania pekne nakreslili a s úsmevom odovzdali anjelikom.

• Zrušenie vianočnej besiedky-Скасування різдвяної вечірки

• Dňa 13.12.2022 sa mala konať vianočná besiedka. Z dôvodu nízkeho počtu detí sa realizovať nebude v popoludňajších hodinách s rodičmi, ale v dopoludňajších hodinách, bez rodičov. Videá z konanej besiedky, aj fotky z tvorivých dielničiek zverejníme na našu web stránku tento týždeň.

13.12.2022 р. мало відбутися Різдвяне свято. Через невелику кількість дітей він проводитиметься не вдень з батьками, а вранці без батьків. Відео із зустрічі та фото з творчих майстерень ми опублікуємо на нашому сайті цього тижня.

• Zdobenie medovníkov-Оздоблення пряникових будиночків

• V utorok 13.12.2022 doobeda zdobíme s detičkami medovníky. Poprosíme, keby ste si priniesli tieto tubičky na zdobenie. 1-2 kusy budú  stačiť.

У вівторок 13 грудня 2022 року зранку разом з дітками будемо прикрашати пряникові будиночки. Просимо принести ці трубочки для декорування. Досить буде 1-2 шт.

• Vianočné oznámenie- Різдвяне оголошення

• Milí rodičia, od 23.12.2022 do 05.01.2022 sme zatvorení. Znova sa vidíme 09.01.2022. Tešíme sa na Vás.

Шановні батьки, ми закриті з 23.12.2022 по 01.05.2022. До нових зустрічей 01.09.2022. Ми з нетерпінням чекаємо на вас.

• Vianočná besiedka

• Materská škola usporiadava VIANOČNÚ BESIEDKU, dňa 14.12.2022 o 15:30 každá trieda vo svojej. Poprosíme priniesť návleky.

Садочок організовує РІЗДВЯНУ ЗУСТРІЧ, 14.12.2022 о 15:30 кожен клас по своєму. Будь ласка, принесіть чохли.

• MIKULÁŠ

• 06.12.2022 nás navštívil Mikuláš aj s čertom. Dostali sme aj balíčky plne sladkosti.

• Platba za december 2022 Виплата за грудень 2022р

• Prosíme Vás, úhradu za mesiac december je potrebné uhradiť do 10 dňa v mesiaci december, z dôvodu uzatvorenia účtov.

ĎAKUJEME!

Будь ласка, платіж за грудень місяць необхідно сплатити до 10 грудня, у зв'язку із закриттям рахунків.

МИ ВАМ ДЯКУЄМО!

• Divadlo Príbeh aj s klaunom

• Deti mali v pondelok kultúrnu vložku a to divadlo. Prišiel Klaun, ktorý pomocou školy zisťoval, akí sme šikovní. Páčilo sa nám a celé predstavenie sme tlieskali.

• Návšteva bábkového divadla

•                                        Dňa 24.11.2022 nás čaká návšteva bábkového divadla.

Poprosíme pevnú obuv a teplé oblečenie.

24 листопада 2022 року чекаємо в гості до лялькового театру.

Просимо міцне взуття та теплий одяг.

• Koncert 07.11.2022

• Zajtra nás čaká koncert s naším ujom Balačinom, hudobníkom, muzikantom.

Завтра у нас концерт з нашим дядьком Балачиним, музикантом, музикантом.

• Tekvičkový deň

• V stredu sa u nás konal tekvičkový deň. Od rána sme mali strašidelné masky. Vytvárali sme svoje tekvičky z papiera. O 15;00 prišli aj rodičia, kde pre nich naše detičky z triedy lienok zaspievali a zarecitovali. Potom sa rodičia i s detičkami pustili do výroby naozajstných tekvičiek. Niektorí vyrezávali, iní lepili a ďalší maľovali. V závere nás čakala diskotéka, kde aj rodičia ukázali svoje zručnosti v tanci. Deti dostali medovníky v tvare tekvice, či ducha a balónik.

У середу у нас був день гарбуза. У нас з ранку були страшні маски. Ми зробили гарбуза з паперу. О 15:00 прийшли і батьки, де їм співали та декламували наші діти з класу сонечко. Після цього батьки з дітьми взялися майструвати справжні гарбузи. Одні різьблені, інші клеєні, треті розмальовані. На завершення нас чекала дискотека, де навіть батьки показали свої танцювальні здібності. Діти отримали пряники у формі гарбуза чи привида та повітряну кульку.

• JESENNÉ PRÁZDNINY- Осінні канікули

• V dňoch 28.10.2022 a 31.10.2022 budú jesenné prázdniny a naša materská škola zatvorená.

Prajeme krásne jesenné prázdniny.
            MŠ Nám. J. Borodáča 6.

28.10.2022 та 31.10.2022 осінні канікули та наш садочок не працюватиме.

Бажаємо гарного осіннього свята.

Дитячий садок Nám. Я. Бородач 6