• Návšteva Colníkov

• Dňa 10.05. 2024 k nám prišla vzácna návšteva z colnej správy. Prezentovali nám výcvik psov, ukazovali veci, ktoré boli zabavené pri colnej prehliadke, tiež sme si mohli vyskúšať vestu, ktorá bola neprestrelná. Rozprávali aj zaujímavé zážiky, ktoré sme počúvali so zatajeným dychom. Ďakujeme aj za darčeky, ktoré nám doniesli. Na oplátku sme im vyrobili ďakovný list, aby na nás nezabudli.

• Športová olympiáda

• Dňa 09.05. 2024 boli niektorí naši predškoláci na športovej olympiáde v ZŠ Závodí. Všetci si zmerali svoje sily a rýchlosť v rôznych športových disciplínach a za odmenu dostali veľký potlesk a medailu.

• Deň matiek

• Dňa 07.05 2024 sme pripravili našim mamičkám krásny deň. V rámci Dňa matiek sme im pripravili besiedku spojenú s tvorivými dieľňami. Okrem básničiek, pesničiek a tancov sme spoločne vyrobili darčeky pre mamičky, ktoré potešilo nejedno mamičkine srdiečko.

• Deň Zeme

• Dňa 22.04. 2024 sme spolu s deťmi oslávili Deň Zeme a tejto téme sme sa venovali celý týždeň v podobe rôznych aktivít.

• Rozprávka o dopravných prostriedkoch

• Dňa 18.04. 2024 k nám prišla pani knihovníčka z knižnice, aby nám prečítala rozrávku o dopravných prostriedkoch. A nielen to. Spoznali sme rôzne druhy dopravných značiek, zahrali sme si hru na Semafór a zistili sme, ako sa chodí cez cestu.

• Sliepočky

• V rámci témy na gazdovskom dvore sme sa zážitkovým učením dozvedeli, aké poznáme domáce zvieratká, aké produkty môžeme od nich získať, tiež sme vedeli pomenovať ich mláďatká. V rámci tejto témy sme mohli vidieť aj dve sliepočky, ktoré sme pozorovali a pomenovali jej spôsob života.

• Záchranná služba Východ

• Dňa 11.04. 2024 sme privítali v našej škôlke veľkých hrdinov. Záchranná služba Východ v podaní záchranárov nám ukázali vozidlá, ktoré používajú v teréne, aj pomôcky, ktoré sú dôležité pri zachránení života. Videli sme, čo všetko obsahuje lekársky kufor, skúsili sme si, ako pacientov prevážajú na špeciálnych nosidlách, a tiež ako využívajú vozidlá. Odniesli sme si krásne zážitky a na oplátku sme záchranárom vyrobili list, v ktorom sme im napísali, že sú pre nás naozajstní hrdinovia. Ďakujeme!

• Deň vody

• Dňa 22.03. 2024 sme si pripomenuli významný deň  - Deň vody. Naučili sme sa o dôležitosti vody nielen pre človeka, ale aj pre rastliny, živočíchy... Zoznámili sme sa s dažďovou kvapkou, ktorá putovala svetom a hravou formou vysvetlila kolobeh vody. Realizovali sme aj pokusy s vodou, kde sme vytvárali kvapky.

• OZNAMY

• VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY

Materská škola počas veľkonočných prázdnin 28.3 - 02.04. 2024 bude otvorená pre prihlásené deti.

Prihlásenie je záväzné, zo stravy sa nedá odhlásiť!

Odhlásené deti sú odhlásené aj zo stravy.

Utorok 02.04. budú spojené triedy - v triede Lienok.

LETNÁ ŠKOLA

Naša MŠ bude mať otvorenú letnú školu v mesiaci JÚL - od 01.07- - 31.07. 2024.

Minimálny počet detí na uskutočnenie prevádzky MŠ je 10 detí.

Zapisuje sa na leto v mesiaci apríl.

ZÁPIS DO ZŠ

Zápis do ZŠ sa uskutoční v termíne od 03.04 do 05.04. 2024.

ZÁPIS DO MŠ

Zápis do MŠ sa uskutoční v termíne od 14.05. do 16. 05. 2024 (vrátane).

riaditeľstvo

• Medzinárodný deň lesov

• Dňa 21.03. 2024 sme sa v triede Lienok a Motýlikov rozprávali o tomto významnom dni. V triede Lienok separovali rôzny odpad, naučili sa, aké farby košov poznáme, a čo do nich patrí. Pochopili, ako separovať odpad, a tak chrániť les, prírodu a planétu. V triede Motýlikov recyklovali papier, ktorý sa opäť môže využiť. Takto zistili, ako chránime stromy.

• Malí záhradníci

• Dňa 19.03. 2024 sme mali plné ruky práce. V tento deň sme sa premenili na záhradníkov a sadili sme rôzne semienka. Zážitkovým učením sme sa naučili, ako sa sadia semienka, spoznali sme rôzne druhy rastlín, tiež prečo je dôležité rastlinky polievať. Tešíme sa aj, ako sa o semienka budeme starať a polievať ich a za odmenu uvidíme ako rastú.

• Divadlo - Mravec Gregor

• Dňa 11.03. 2024 sme sa premiestnili do čarovného lesa, kde na nás čakal zvedavý mravec Gregor a jeho kamaráti. Spolu s Gregorom sme spoznali, čo sa skrýva v tajomnej krabici, ako pracujú usilovné mravčeky, a tiež sme zistili, že aj keď sa vyberieme šírim svetom, doma je nám najlepšie.

• Návšteva z knižnice

• Dňa 04.03. 2024 k nám zavítala návšteva z knižnice. Pani knihovníčka nám čítala Dobšinského rozprávky. Deti so zatajeným dychom počúvali rozprávku o zvieratkách, zahrali si malé divadielko, rozvíjali prosociálne správanie, spoznali drotárske a hrnčiarske remeslo.